Thursday, June 27, 2024

Finalele de finală ale Campionatului European de fotbal 2024: date, locuri, difuzare

KICKER Finalele de finală ale Campionatului European de fotbal 2024: date, locuri, difuzare Faza eliminatorie începe pe 29 iunie ACUM 12 ORE Runda preliminară a Campionatului European din 2024 se apropie de sfârșit, iar faza eliminatorie este chiar după colț. Toate informațiile despre optimile de finală dintr-o privire aici. Dintre cele 24 de echipe care au participat la EURO 2024, 16 au ajuns în optimile de finală, unde se vor lupta din nou pentru un loc în sferturile de finală într-un meci eliminatoriu. Dacă scorul este egal după 90 de minute, jocul intră în prelungiri de 15 minute de două ori. Dacă tot nu există un câștigător, decizia se va lua pe penalty-uri. Când vor avea loc optimile de finală ale Campionatului European? Faza eliminatorie a Campionatului European 2024 începe sâmbătă, 29 iunie, la ora 18, cu meciul dintre Elveția și Italia. Ultimul meci din optimile de finală va avea loc marți, 2 iulie, de la ora 21 - este duelul dintre Austria și Turcia. Vor fi două jocuri în fiecare dintre cele patru zile - unul la 18:00 și celălalt la 21:00. Unde se vor disputa optimile de finală ale Euro 2024? Startul optimilor de finală va avea loc pe Stadionul Olimpic din Berlin, echipa DFB va juca la Dortmund. Locurile Gelsenkirchen, Köln, Düsseldorf, Frankfurt, München și Leipzig vor găzdui, de asemenea, fiecare meci din optimile de finală. Doar locurile Hamburg și Stuttgart vor primi o pauză, dar jocurile vor avea loc din nou acolo în sferturile de finală. Când și unde va juca Germania în optimile de finală? După ce naționala Germaniei a ajuns pe primul loc în Grupa A, va juca sâmbătă, 29 iunie, de la ora 21.00, turul doi de 16. În Signal Iduna Park, selecția DFB va întâlni Danemarca, care și-a asigurat cu o marjă mică locul doi în Grupa C, în fața Sloveniei. Danezii au jucat fără gol împotriva Serbiei, la fel ca Anglia, care s-a chinuit să ajungă la egalitate 0-0 împotriva Sloveniei. Cei Trei Lei sunt în fruntea grupei, Danemarca va înfrunta Germania pe locul doi, iar Slovenia este deja în siguranță ca una dintre cele mai bune patru echipe pe locul trei din grupă. Unde vor fi difuzate meciurile din optimile de finală? Majoritatea meciurilor din optimile de finală vor fi disponibile gratuit pentru vizionare la televizor și în fluxuri. RTL a putut să-și asigure drepturile pentru o rundă de 16 - și în fluxul live plătit de pe RTL+. Alte șase jocuri, inclusiv jocul din Germania, vor fi difuzate la TV și difuzate în bibliotecile lor media respective de către radiodifuzorii publici ARD și ZDF. În plus, optimile de finală - precum și toate cele 51 de jocuri ale EURO 2024, dintre care cinci sunt exclusive - pot fi vizionate la TV cu plată și în fluxuri plătite de la furnizorul MagentaTV. După patru meciuri exclusive din turul preliminar, cel de-al cincilea joc este unul din optimile de finală: Austria împotriva Turciei. Meciurile optimi de finală dintr-o privire: 29 iunie 2024, ora 18:00, Berlin: Elveția - Italia pe RTL și MagentaTV 29 iunie 2024, ora 21, Dortmund: Germania - Danemarca pe ZDF și MagentaTV 30 iunie 2024, ora 18, Gelsenkirchen: Anglia - Slovacia pe ZDF și MagentaTV 30 iunie 2024, ora 21:00, Köln: Spania - Georgia pe ARD și MagentaTV 1 iulie 2024, ora 18, Düsseldorf: Franța - Belgia pe ZDF și MagentaTV 1 iulie 2024, ora 21:00, Frankfurt: Portugalia - Slovenia pe ARD și MagentaTV 2 iulie 2024, ora 18, München: România - Olanda pe ARD și MagentaTV 2 iulie 2024, ora 21, Leipzig: Austria - Türkiye pe MagentaTV