Sunday, June 30, 2024

EM 2024: preses komentāri par Vāciju pret Dāniju

SPOGULIS EM 2024: preses komentāri par Vāciju pret Dāniju 1 stunda • 3 minūšu lasīšanas laiks Vācija pārspēj Dāniju un iekļūst Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā. Starptautiskie mediji atzinīgi novērtējuši DFB komandu, īpaši par diviem uzbrūkošajiem spēlētājiem. Taču fokusā ir arī video tiesnesis. Vācija Eiropas čempionātā iekļuva ceturtdaļfinālā, ar 2:0 uzvarot Dāniju. Starptautiskā prese ziņoja par video tiesneša asistenta (VAR) sniegumu, kurš vairākkārt iejaucās. Arī lielas tēmas: vētra Dortmundē un uzbrūkošie mākslinieki Džamals Musiala un Kajs Haverts. Balsis īsumā: Dānija: »B.T.«: »Dānija pērkona un lietus spēlē Dortmundē graciozi krita. Tomēr mums tagad vajadzētu uzdot dažus nopietnus jautājumus. »Berlingske«: »Domantākie vācieši izmet Dāniju no Eiropas čempionāta. Pēc izkrišanas no Eiropas čempionāta Dānijas izlases spēlētāji var krāmēt somas un doties vasaras atvaļinājumā. »Jyllands-Posten«: »Dānija ar pērkona zibeni tika izrauta no Eiropas čempionāta. Eiropas čempionāta favorīte no Vācijas bija labāks vīrietis pret vīrieti nekā Dānijas valstsvienība, kas īsti nespēja nostiprināties un izstājās no finālturnīra bez uzvaras. Lielbritānija: »The Sun«: »Saimnieki pārdzīvo zibens, lietusgāzes un video pierādījumus un iekļūst Eiropas čempionāta haotiskākajā duelī. Šī spēle bija Eiropas čempionāta klasika.« »Daily Mirror«: »Vācijas veiksme šķita kā čempiona pazīme vakarā, kad Džuliana Nāgelsmana futbolisti arī parādīja savas vājās vietas, pirms Džamals Musiala izšķīra spēli. »Guardian«: »Mežonīgo, drudžaino, dažkārt uzmundrinošo spēli vispirms pārtrauca elementi un tad nāvējošā tehnokrātija, kas smacē labāko futbolu. Tā visa beigās Vācija var sapņot par jaunu vasaras pasaku, jo tā pārvar visneparastākos šķēršļus. Itālija: "La Gazzetta dello Sport": "Andersena pasaka pārvēršas murgā: aizsargs no it kā 1:0 svinēšanas ieslīd drāmā ap soda sitienu." »Tuttosport«: »Vācija iekļūst ceturtdaļfinālā. Haverts un Musiala izslēdz Dāniju. »La Repubblica«: »Cildena Vācija, kuras repertuārā ir vairāki ceļi uz uzvaru un, iespējams, vēl nav tos visus parādījusi. Lai gan starp ūdens viļņiem un sitieniem bija 42 sekundes, sauss klips no viena VAR uz nākamo, kas varēja mainīt spēles stāstu. Savā ziņā tas arī bija skats, kas sajūsminātās publikas dzīslās iesūknēja vēl vairāk emociju. "Corriere della Sera": "Ir daudz uzvarētāju. Vācija uzvar un iekļūst nākamajā kārtā, pat ja tā cieš pret Dāniju. VAR uzvar, rezultātu nosakot ar četrām iejaukšanās darbībām. Un tornado uzvar, kas nodrošina, ka spēle ir jāpārtrauc 36. minūtē, kad Dortmundei nonāca lietus un zibens negaiss. Francija: »L'Équipe«: »VAR izglābj Vāciju no Dānijas. Vācija kvalificējās Euro 2024 ceturtdaļfinālam, sestdien neticamā spēlē ar 2:0 pārspējot Dāniju. Sākotnēji spēle tika pārtraukta spēcīga pērkona negaisa dēļ, pirms VAR divreiz iejaucās. "Le Parisien": "Vācijas futbolisti ir kvalificējušies sava 2024. gada Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālam, izslēdzot Dāniju līkloču pilnā spēlē." Spānija: »Marca«: »Vācija pārdzīvo vētru. Laukuma saimnieki guva virsroku pret ļoti labu Dānijas izlasi, kas netika galā ar Vācijas vārtu guvumu un bija jāpaļaujas uz Šmeihela atvairījumiem. »AS«: »VAR, kas neļauj Dānijai gūt vārtus un piešķir mājiniekiem sodu, izglābj komandu pret drosmīgo Dānijas dinamītu. Andersens ir traģiskā figūra. Austrija: »Kurier«: »16 triumfa maršruts pret Dāniju: Vācijas Eiropas čempionāta ballīte pēc pērkona negaisiem. Eiropas čempionāta saimnieks var turpināt sapņot par vasaras pasaku 2.0: pēc spēcīgas vētras sekoja uzvara ar 2:0 pret Dāniju. »Kronen-Zeitung«: »Pēc vētrām: vācieši iekļūst ceturtdaļfinālā.« »oe24.at«: »DFB-Elf ļāva satriekties pret Dāniju pēc pērkona laika Dortmundē. Vācu vasaras pasakas jaunais izdevums turpinās.« Šveice: »Blick«: »Vispirms valsts iet uz leju, tad Vācija turpinās. Nespīdējot, Vācija ar 2:0 pārspēj dāņus un iekļūst pašmāju Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā. Taču spēle vairāk paliks atmiņā ar iespaidīgajiem Dortmundes pērkona negaisa attēliem.