Sunday, June 30, 2024

EM 2024: Komentarze prasowe w sprawie meczu Niemcy kontra Dania

LUSTRO EM 2024: Komentarze prasowe w sprawie meczu Niemcy kontra Dania 1 godzina • 3 minuty czasu czytania Niemcy pokonują Danię i są w ćwierćfinale mistrzostw Europy. Międzynarodowe media pochwaliły drużynę DFB, zwłaszcza za dwóch ofensywnych zawodników. Ale sędzia wideo również jest w centrum uwagi. Niemcy po zwycięstwie 2:0 z Danią dotarły do ​​ćwierćfinału mistrzostw Europy. Prasa międzynarodowa donosiła o występie sędziego asystenta wideo (VAR), który interweniował kilkakrotnie. Także ważne tematy: burza w Dortmundzie i ofensywni artyści Jamal Musiala i Kai Havertz. Głosy w skrócie: Dania: »B.T.«: »Dania z wdziękiem przegrała mecz w Dortmundzie podczas burzy i deszczu. Jednak powinniśmy teraz zadać kilka poważnych pytań. »Berlingske«: »Dominujący Niemcy wyrzucają Danię z mistrzostw Europy. Po wyeliminowaniu z Mistrzostw Europy duńscy reprezentanci mogą spakować walizki i wyjechać na letnie wakacje. »Jyllands-Posten«: »Dania została zmieciona z Mistrzostw Europy piorunem. Faworyt Mistrzostw Europy z Niemiec był lepszym człowiekiem niż duńska reprezentacja narodowa, która nie potrafiła zdobyć przyczółka i opuściła finały bez zwycięstwa. Wielka Brytania: »The Sun«: »Gospodarze przeżyli błyskawicę, ulewny deszcz oraz dowody wideo i awansowali do najbardziej chaotycznego pojedynku Mistrzostw Europy. Ta gra była klasyką Mistrzostw Europy.« »Daily Mirror«: »Szczęście Niemiec wydawało się cechą charakterystyczną mistrza pewnego wieczoru, kiedy zawodnicy Juliana Nagelsmanna również pokazali swoje słabości, zanim Jamal Musiala zdecydował o losach meczu.« »Strażnik«: »Dzika, gorączkowa, czasem ekscytująca gra została przerwana najpierw przez żywioły, a następnie przez zabójczą technokrację, która dusi czołową piłkę nożną. W końcu Niemcy mogą marzyć o nowej letniej bajce, ponieważ pokonuje najbardziej niezwykłe przeszkody. Włochy: „La Gazzetta dello Sport”: „Bajka Andersena zamienia się w koszmar: obrońca przechodzi od świętowania rzekomego 1:0 do dramatu związanego z rzutem karnym”. »Tuttosport«: »Niemcy wlatują do ćwierćfinału. Havertz i Musiala eliminują Danię.« »La Repubblica«: »Wzniosłe Niemcy, które mają w swoim repertuarze kilka dróg do zwycięstwa i być może nie pokazały jeszcze ich wszystkich. Mimo że między falami wody a strzałami minęły 42 sekundy, suchy klip z jednego VAR-u do drugiego, który mógł zmienić historię meczu. W pewnym sensie było to także widowisko, które podczas emocjonującego meczu wpompowało w żyły zachwyconej publiczności jeszcze więcej emocji. »Corriere della Sera«: »Zwycięzców jest wielu. Niemcy wygrywają i awansują do kolejnej rundy, nawet jeśli przegrają z Danią. VAR wygrywa, ustalając wynik czterema interwencjami. Tornado wygrywa, co oznacza, że ​​mecz musi zostać przerwany w 36. minucie, kiedy nad Dortmundem przeszła burza z deszczem i piorunami. Francja: »L'Équipe«: »VAR ratuje Niemcy przed Danią. Niemcy zakwalifikowały się do ćwierćfinału Euro 2024, pokonując Danię 2:0 w niesamowitym meczu w sobotę. Początkowo mecz został przerwany z powodu silnej burzy, po czym dwukrotnie interweniował system VAR. »Le Parisien«: »Niemieccy piłkarze zakwalifikowali się do ćwierćfinału Mistrzostw Europy 2024 po wyeliminowaniu Danii w meczu pełnym zwrotów akcji.« Hiszpania: »Marca«: »Niemcy przeżywają burzę. Gospodarze pokonali bardzo dobrą duńską drużynę, która nie poradziła sobie z pierwszym golem Niemiec i musiała polegać na obronie Schmeichela. »AS«: »VAR, który nie uznaje bramki dla Danii i przyznaje rzut karny gospodarzom, ratuje drużynę przed dzielnym duńskim Dynamitem. Andersen to postać tragiczna.« Austria: »Kurier«: »Triumf Route 16 z Danią: Impreza w ramach Mistrzostw Europy Niemiec po burzach. Gospodarz Mistrzostw Europy może w dalszym ciągu marzyć o letniej bajce 2.0: po silnej burzy nastąpiło zwycięstwo 2:0 z Danią. »Kronen-Zeitung«: »Po burzach: Niemcy wkraczają do ćwierćfinału.« »oe24.at«: »DFB-Elf rozbił się w meczu z Danią po burzliwej pogodzie w Dortmundzie. Kontynuacja nowego wydania niemieckiej letniej bajki.« Szwajcaria: »Blick«: »Najpierw kraj upadnie – potem Niemcy idą dalej. Bez blasku Niemcy pokonują Duńczyków 2:0 i są w ćwierćfinale krajowych mistrzostw Europy. Ale mecz zostanie zapamiętany bardziej dzięki spektakularnym obrazom burzy z Dortmundu.