Thursday, June 27, 2024

16. kolo ME vo futbale 2024: dátumy, miesta, vysielanie

KICKER 16. kolo ME vo futbale 2024: dátumy, miesta, vysielanie Vyraďovacia fáza začína 29. júna PRED 12 HODINAMI Predkolo ME 2024 sa blíži ku koncu a vyraďovacia fáza je za dverami. Všetky informácie o osemfinále v skratke tu. Z 24 tímov, ktoré sa zúčastnili EURO 2024, sa 16 prebojovalo do osemfinále, kde budú opäť bojovať o postup do štvrťfinále vo vyraďovacej hre. Ak je skóre po 90 minútach nerozhodné, hra sa dvakrát predĺži o 15 minút. Ak ani potom nebude víťaz, rozhodne sa o penaltách. Kedy sa uskutoční osemfinále ME? Vyraďovacia fáza majstrovstiev Európy 2024 sa začína v sobotu 29. júna o 18:00 zápasom medzi Švajčiarskom a Talianskom. Posledný zápas osemfinále sa odohrá v utorok 2. júla o 21:00 - je ním súboj Rakúska s Tureckom. V každom zo štyroch dní sa odohrajú dva zápasy – jeden o 18:00 a druhý o 21:00. Kde sa bude hrať osemfinále Eura 2024? Úvod osemfinále sa uskutoční na Olympijskom štadióne v Berlíne, tím DFB bude hrať v Dortmunde. Dejiská Gelsenkirchen, Kolín nad Rýnom, Düsseldorf, Frankfurt, Mníchov a Lipsko budú tiež hostiť zápas osemfinále. Prestávku dostanú len dejiská Hamburgu a Stuttgartu, no vo štvrťfinále sa tam opäť odohrajú zápasy. Kedy a kde bude Nemecko hrať v osemfinále? Po tom, čo sa nemecká reprezentácia umiestnila na prvom mieste v A-skupine, odohrá osemfinále v sobotu 29. júna o 21:00. V Signal Iduna Parku sa výber DFB stretne s Dánskom, ktoré si tesne poistilo druhé miesto v C-skupine pred Slovinskom. Dáni hrali proti Srbsku bez gólov, rovnako ako Anglicko, ktoré sa prebojovalo k remíze 0:0 proti Slovinsku. Tri levy sú na čele skupiny, Dánsko sa stretne na druhom mieste s Nemeckom a Slovinsko už bezpečne postúpilo ako jeden z najlepších štyroch tímov na treťom mieste v skupine. Kde sa bude vysielať osemfinále? Väčšinu zápasov zo 16. kola bude možné voľne sledovať v televízii a streamoch. RTL dokázalo zabezpečiť práva na 16. kolo – aj v platenom živom vysielaní na RTL+. Šesť ďalších hier, vrátane zápasu s Nemeckom, bude vysielaných v televízii a streamovaných v príslušných mediálnych knižniciach verejnoprávnymi vysielateľmi ARD a ZDF. Navyše osemfinále – ako aj všetkých 51 zápasov EURO 2024, z ktorých päť je exkluzívnych – môžete sledovať v platenej televízii a platených streamoch na poskytovateľovi MagentaTV. Po štyroch exkluzívnych zápasoch predkola je piatym zápasom osemfinále: Rakúsko proti Turecku. Prehľad 16 zápasov: 29. júna 2024, 18:00, Berlín: Švajčiarsko - Taliansko na RTL a MagentaTV 29. júna 2024, 21:00, Dortmund: Nemecko - Dánsko na ZDF a MagentaTV 30. júna 2024, 18:00, Gelsenkirchen: Anglicko - Slovensko na ZDF a MagentaTV 30. júna 2024, 21:00, Kolín nad Rýnom: Španielsko - Gruzínsko na ARD a MagentaTV 1. júla 2024, 18:00, Düsseldorf: Francúzsko - Belgicko na ZDF a MagentaTV 1. júla 2024, 21:00, Frankfurt: Portugalsko - Slovinsko na ARD a MagentaTV 2. júla 2024, 18:00, Mníchov: Rumunsko - Holandsko na ARD a MagentaTV 2. júla 2024, 21:00, Lipsko: Rakúsko – Türkiye na MagentaTV