Wednesday, March 27, 2024

Victoria cu 2-1 la Frankfurt: echipa DFB câștigă și testul Campionatului European împotriva Olandei

Oglinda zilnica Victoria cu 2-1 la Frankfurt: echipa DFB câștigă și testul Campionatului European împotriva Olandei 27 milioane • 1 minut citit Germania a învins Olanda cu 2-1 într-un amical. Supleantul Niclas Füllkrug și-a asigurat a doua victorie prestigioasă după victoria cu 2-0 împotriva Franței. Echipa națională de fotbal a Germaniei a câștigat și a doua probă majoră a Campionatului European și s-a prezentat într-o formă puternică pentru turneul de acasă. Echipa antrenorului național Julian Nagelsmann a învins Olanda cu 2-1 (1-1) la Frankfurt/Main marți seară. După deficitul devreme al lui Joey Veerman (minutul 4), Maximilian Mittelstädt (11) a marcat rapid egalarea. Supleantul Niclas Füllkrug (al 85-lea) și-a asigurat a doua victorie prestigioasă după victoria cu 2-0 împotriva Franței. Înainte de deschiderea Campionatului European împotriva Scoției, echipa germană are alte meciuri de testare împotriva Ucrainei și Greciei la începutul lunii iunie. (dpa)