Monday, June 24, 2024

Komentet ndërkombëtare për barazimin 1-1 të DFB-së: “Gjermanët besuan në të deri në fund dhe u shpërblyen në minutat e fundit

SZ.de Komentet ndërkombëtare për barazimin 1-1 të DFB-së: “Gjermanët besuan në të deri në fund dhe u shpërblyen në minutat e fundit. 59 milionë • 2 minuta kohë leximi Blick: “Füllkrug i bën kombëtares një dush të ftohtë në kohën e pushimit.” NZZ: “Zvicra humbi për pak një fitore të madhe kundër Gjermanisë. Niclas Füllkrug godet zemrën zvicerane me kokë. Fitorja e madhe e prestigjit ishte e arritshme.” Tagesanzeiger: “Ëndrra ndaj Gjermanisë u shkatërrua në minutën e 92-të. Sidoqoftë, zviceranët mund të krenohen me veten e tyre, ata bënë një luftë heroike kundër favoritëve”. ITALI Gazzetta dello Sport: “Gjermania dëshiron të falënderojë Füllkrug. Tuttosport: “Gjermani, shorti i artë”. FRANCE Le Monde: “Gjermanët besuan në të deri në fund dhe u shpërblyen në minutat e fundit. “Graniti SPANJË AS: “Mrekullia gjermane: Zjarrfikësi Füllkrug si shpëtimtar! Një gol i sekondës së fundit nga sulmuesi gjerman siguron vendin e nikoqirëve në krye të grupit. Gjermania – Kundërshtari i mundshëm i Spanjës në një çerekfinale hipotetike. ANGLI The Sun: "Füllkrug thyen zemrat e zviceranëve - dhe stadiumi i Frankfurtit shpërthen." Guardian: “Ishte një Gjermani më modeste dhe më e mençur që u largua nga fusha këtu pas bilbilit të fundit: euforike pas goditjes me kokë të Niclas Füllkrug në kohën e ndalimit dhe e lehtësuar për të fituar grupin. Telegrafi: “Këtë muaj ai pothuajse ndryshoi rrjedhën e finales së Ligës së Kampionëve, por këtë herë Niclas Füllkrug, sulmuesi Julian Nagelsmann e kishte injoruar prej kohësh, e shpëtoi Gjermaninë nga një disfatë turpëruese kundër fqinjëve të tyre zviceranë”. BBC: “Kjo paraqitje e lë Gjermaninë të përulur, por ata mbeten favoritë për të fituar titullin në Berlin dhe treguan karakter duke shënuar golin që i çon në finale”. AUSTRIA Austria: “Zvicra humbi ndjesinë me një diferencë të vogël. Kur fitorja e grupit dukej tashmë e humbur, Füllkrug ishte në fund të fundit.”